Forum FAQFAQ SzukajSzukaj    RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się i sprawdź wiadomościZaloguj się i sprawdź wiadomości   ZalogujZaloguj 

Alergia na nikiel i balsam peruwiański
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medyczne MediWeb.pl -> Tematyka ogólna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Agatha
Nowy użytkownik

PostWysłany: Sob Lut 04, 2006 2:44 pm    Temat postu: Alergia na nikiel i balsam peruwiański Odpowiedz z cytatem

Czesc. Nazywam sie Agata mam 21 lat...mam problem ze skora w roznych czesciach ciala od jakis paru lat.Moj problem nasilal sie z czasem, najgorzej bylo zawsze w okresie letnim. Najpierw zauwazylam, ze pojawia mi sie okropnie swędząca wysypka w miejscach typu. pod zegarkiem, na uszach w miejscu kolczykow, w miejscu klamerki sanadałów....byla to taka czerwona wysypka, ktora bardzo swędziała, no i jak ja drapalam, to robily sie okropne rumienie, ktore jak zasychaly i znow sie je rozdrapywalo, to wyciekał z nich jakis okropny płyn...W kazdym razie to bylo nie do wytrzymania....ale jakos sobie z tym radzilam.Jak juz rok temu zaczelo mi sie robic takie cos od haftki ze stanika, i to na pół plecow mialam ta wysypke, a blizne mam do dzisiaj.W kazdym razie bylam w koncu u dermatologa i postanowilysmy zrobic testy alergiczne.
No i okazalo sie, ze mam wielkie uczulenie na NIKIEL!!!Jaka byla rada mojej pani dermatolog.Otoz powiedziala tak: unikaj przedmiotow i jedznia, w ktorych znajduje sie nikiel....a jest to miedzy innymi: woda,podrabiana biżuteria(tzw sztuczna), guziki, haftki, pieniadze, sztucce itp, a takze w jedzeniu:koncetrat pomidorowy, zielony groszek, margaryna i inne.
Oprocz tego dostalam maść, zeby stosować miejscowo na wysypke(CLOBEDERM) i wszystkim znane tabletki Zyrtec. Acha procz tego mam tez uczulenie na balsma peruwianski, ktory znajduje sie w mydle, proszku do prania, kosmetykach, perfumach...
Wiadomo staram sie unikac tych wszystkich wspomnianych rzeczy chcoc wiadomo, ze jest trudne nie mycie sie mydlem czy praniem ubran w kazdym razie po jakims czasie skonczyly sie tabletki i zauwazylam ze mimo iz unikam tych wszystkich rzeczy to znow pojawiaja mi sie te wysypki w tych miejscach w ktorych kiedys mialam....

Moje pytanie wiec brzmi: Czy do konca zycia mam juz zazywac leki doustne??Istnieje jakis rodzaj odczulania na te przypadlosc??Czy ktos ma podobne problemy??acha dodam ze masc, kiedys mi pomagala, a ostatnio nasila objawy wysypki...CO ROBIC??prosze pomozcie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tunia03
Nowy użytkownik

PostWysłany: Pon Lut 06, 2006 6:03 pm    Temat postu: Re: Alergia na nikiel i balsam peruwiański Odpowiedz z cytatem

Ja też mam uczulenie na siarczan niklu ( już 9 lat) więc podobnie jak Ty nie moga dotykac żadnej biżuterii czy innych metali, proszków do prania, farb ale i kwaśnych owoców (sok z cytryny czy ogórka kiszonego to zabójstwo dla moich rąk). Nigdy jednak nie brałam żadnych leków doustnie, ani maści a ręce smaruję kremem KAMILA.Dostępny w każdej drogerii 11 zł-on posiada w sobie silny ekstrakt z rumianku i działa na skórę doskonaleZyczę zdrowia!
basza
Nowy użytkownik

PostWysłany: Pon Cze 12, 2006 11:27 am    Temat postu: re: Alergia na nikiel i balsam peruwiański Odpowiedz z cytatem

Witam was dziewczyny:) podobnie jak wy mam ten sam problem z uczuleniem na nikiel i poczatkowo stosowałam się do zaleceń lekarza i unikałam niektórych potraw i zażywałam leki. Niestety nie wytrzymałam długo i postanowiłam że nie bede brała zadnych leków i bede jadła to co lubie a czego mi nie wolno (bo tak czy tak uczulenia sie nie pozbęde). Natomiast odkryłam fantastyczna maść którą można tylko i wyłacznie dostać w aptece ojców Bonifratów (maśc jest chińska i nazywa się 999 ), krostki znikają bez śladu pozdrawiam gorąco
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
taeda
Nowy użytkownik

PostWysłany: Pon Cze 12, 2006 3:17 pm    Temat postu: re: Alergia na nikiel i balsam peruwiański Odpowiedz z cytatem

Wszystko to sa bzdury.
Tego typu objawy są zwykle wynikiem zaatakowania organizmu przez grzyby (często nosisz je od urodzenia bo ktoś w rodzinie też miał podobne rzeczy).
I wówczas POWSTAJE ZŁUDZENIE że masz uczulenia na NIESŁYCHANIE RZADKIE SUBSTANCJE.
Ja ci gwarantuję, że masz także uczulenie na metale z promu kosmicznego, a także na wszelkie rzadko rosnące zioła i wogóle nietypowe chemikalia (tego sie nie sprawdza w testach).
Co robić???? KOmpleksowe badania " na grzyby" no i pełne na immunoglobuliny. Jesli nic nie wykażą---to nic nie szkodzi. Trzeba przetruć się kuracją antygrzybową i obserwować objawy (Orungal np.).
Swoją drogą jest zdumiewające, jak ci lekarze nie potrafią wykrywać powodów wyprysków na skórze.Jest 23 wiek, klonujemy już ludzi za stodołą, a oni w tym PRLu ciagle mają te same problemy.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sandrus460
Nowy użytkownik

PostWysłany: Pią Cze 23, 2006 4:36 pm    Temat postu: re: Alergia na nikiel i balsam peruwiański Odpowiedz z cytatem

Właśnie dzisiaj dowiedziałam się, że jestem silnie uczulona na siarczan niklu.. mam dopiero 15 lat i troche jestem zmieszana bo zabardzo nie wiem czego unikać, ale po przeczytaniu postów troche mnie to przeraża możecie mi dac rady czego dokładnie unikać? będę wdzięczna pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medyczne MediWeb.pl -> Tematyka ogólna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

Skocz do: