Forum FAQFAQ SzukajSzukaj    RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się i sprawdź wiadomościZaloguj się i sprawdź wiadomości   ZalogujZaloguj 

asymetria bioder

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medyczne MediWeb.pl -> Choroby
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agata998
Nowy użytkownik

PostWysłany: Czw Lis 20, 2008 9:00 pm    Temat postu: asymetria bioder Odpowiedz z cytatem

zauważyłam ostatnio u siebie nierówność bioder, wiedziałam wcześniej, że coś jest nie tak lecz było to minimalne dlatego nie zwracałam większej uwagi, obecnie jest to dosyć widoczne więc martwię się czy to się nie pogłębiło... nie wiem czy może się pogłębiać.
Jeśli ma ktoś podobne doświadczenia proszę piszcie, mam zamiar porozmawiać o tym ze znajomym fizjoterapeutą, jednak wolałabym też dowiedzieć się czegoś od kogoś kto ma z tym kłopot a wie coś więcej niż ja.
Czy może to prowadzić to skrzywienia kręgosłupa?

pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piotrek Medic
Nowy użytkownik

PostWysłany: Wto Lut 03, 2009 3:41 pm    Temat postu: re: asymetria bioder Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze napisz ile masz lat, asymetria bioder ma wiele przyczyn jednak ortopedzi zazwyczaj uważają, że jesli chodzi o osoby młode- dzieci to asymetria ma podłoże w przykurczów tkanek. Asymetryczne ustawienie bioder to podłoże skrzywienia kręgosłupa- skoliozy. Asymetria taka nie,,rodzi się" sama przez się. Jest to zazwyczaj proces długotrwały. O ile jesteś osobą młodą, która jeszcze rośne i dojrzewa to skolioza najprawdopodobniej powstała w okresie wczesnego dojrzewania. Dziecko wtedy tak naprawdę uczy się prawidłowego, płynnego chodu, ustawienia sylwetki, kręgosłupa itp. Niemowlaki jak się rodzą mają np biodra i kolanka szpotawe ( ustawione na zewnątrz), później gdy maluch zaczyna stawać maluch musi skompensować swoje ruchy i równowagę ustawieniem koślawym kolan. Kolanka, które wcześniej były ustawione na zewnątrz zaczynają koślawieć i ostawiać się do środka, później następuje stan gdzie znowu się powraca do lekkiej szpotawości i ponownie do koślawego ( fizjologicznego ułożenia). To tyle z anatomii i fizjologii narządu ruchu. Jednak wtedy często biodra mogą sie ustawiać źle. Wtedy np mówi się o przykurczach co prowadzi do obniżenia np jednej z kości miednicznych. Pojawia się wtedy asymetria chodu. Jednak nadmiernie też się nie masz co martwić, gdyż fizjoterapia ( która osobiście studiuję) zna dziś takie metody, które pozwalają np na lekkim nazwijmy to ,,naprostowaniu" biodra. Oczywiście wymagać to od Ciebie będzie troszkę wysiłku ale warto wierz mi. Z resztą nie wiadomo jak duże jest to skrzywienie dlatego o ile chcesz być pewna i spokojniejsza udaj się do swojej znajomej fizjoterapeutki ona z pewnością oceni stopień asymetrii ale naprawdę nadmiernie sie nie przejmuj.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
maco203
Nowy użytkownik

PostWysłany: Nie Wrz 12, 2010 7:22 pm    Temat postu: re: asymetria bioder Odpowiedz z cytatem

4 lata temu czyli jak mialem 22 lata i czynni uprawialem sport -pilka nozna mialem problemy ze stawem biodrowym (miednica) w tym momencie mam podobny problem gdyz gram tylko 1-2 razy w tygodniu. zeby bol ten ustapil poszedlem do fizjotrerapeuty ktory w taki sposob to "nastawil": a wiec z lezenia na lewym boku na skraju łózka lekarz podchodzil ugial moja prawa noge po czym naciskal na ta noge w celu jak mi sie wydawalo wtedy znalezienie odpowiedniego miejsca do nacisku a nastepnie nacisnal mocniej na ta noge po czym slyszalem i czulem przesuniecie nastawienie sie czegos w biodrze( miednicy). teraz odczuwam ten sam bol i sam nie wiem jak ten zabieg sie nazywal i nie wiem jak moge ten bol zminimalizowac...z gory dziekuje za odpowiedz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medyczne MediWeb.pl -> Choroby Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: