Forum FAQFAQ SzukajSzukaj    RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się i sprawdź wiadomościZaloguj się i sprawdź wiadomości   ZalogujZaloguj 

Interpretacja wyników badania krwi
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medyczne MediWeb.pl -> Badania medyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Neo77
Nowy użytkownik

PostWysłany: Pią Mar 27, 2009 6:15 pm    Temat postu: Interpretacja wyników badania krwi Odpowiedz z cytatem

Witam !
Prosze o interpretacje wyników badań krwi . Lekarz powiedział mi że WBC oraz NEU są obniżone zapewne przez jakąś infekcje wirusową jednak nie potrafi określić jaką ... dodał również iż ta infekcja może być spowodowana operacją wycięcia wyrostka robaczkowego która miałem w grudniu(chodzi głownie o to że operacja trwała dość długo i sporo czasu przeleżałem pod narkozą) w tej chwili moje samopoczucie nieco odbiega od prawidłowego. Nie wiem czy ta diagnoza jest trafna dlatego chce ja skonfrontować z waszą opinią .

WBC 3.34 K/uL
NEU 1.66 49.6%N
LYM 1.36 40.9 %L
MONO . 212 6.36%M
EOS . 089 2.65 %E
BASO . 018 .525 %B

Normy:
WBC - 4.10-10.9
NEU - 2.00-6.90 // 37.0-80.0 %N
LYM - .600-3.40 // 10.0-50.0 %L
MONO - 0.00-.900 // 0.00-12.0%M
EOS - 0.00-.700 // 0.00-7.00 %E
BASO - 0.00-.200 // 0.00-2.50 %B

OB idealne , mocz dobry, pasożytów nie stwierdzono , HCV robione jakieś 3msc. temu również nie wykazało żadnych nieprawidłowości. Dodam jeszcze że dostałem do brania tab. Isoprinosine i Gasec . Na ponowne badania mam zgłosić się po świętach.

Pozdrawiam i prosze o wypowiedzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agali
Nowy użytkownik

PostWysłany: Sob Kwi 04, 2009 10:03 pm    Temat postu: re: Interpretacja wyników badania krwi Odpowiedz z cytatem

Witam
Owszem WBC może obnizyć się z powodu infekcji, jednak to badanie nigdy nie da odpowiedzi jaka to infekcja . Natomiast Neu nie ocenia się tego badania automatycznego., należy robic pełny obraz krwi oceniany mikroskopowo. Jesli będziesz po świętach robił ponowne badanie koniecznie musisz wykonac pelna morfologie z manualnym rozmazem krwi ocenianym mikroskopowo. Dopiero wówczas bedzie wiadomo czy neutorcyty sa faktycznie w takiej ilości.
Pozdrawiam
Neo77
Nowy użytkownik

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 5:28 pm    Temat postu: re: Interpretacja wyników badania krwi Odpowiedz z cytatem

W takim razie jakie badania powinienem wykonac żeby zidentyfikować powód obniżonego wbc ? nie wiem czy nawet moje aktualne badania nie posiadały rozmazu krwi jednak nie potrafie go znaleźć na karcie po prostu się nie znam .
Powrót do góry
agali
Nowy użytkownik

PostWysłany: Wto Kwi 07, 2009 7:14 pm    Temat postu: re: Interpretacja wyników badania krwi Odpowiedz z cytatem

Witam
Miałeś zrobiony rozmaz automatyczny (NEU, LIMF,EOZ, BAZ, MON) . Jest tosyć ważne badanie ponieważ przy obnizonym poziomie WBC mamy podział procentowy krwinek białych. Oceniajac rozmaz mikroskopowo łatwo zauważyć nieprawidłową budowę poszczególnych krwinek jai i przesunięcie w rozmazie. A to z kolei daje odpowiedż dlaczego WBC sa obniżone.
Dlatego powinnienes wykonać jeszcze raz kontrolną morfologię z recznym rozmazem
Pozdrawiam
Neo77
Nowy użytkownik

PostWysłany: Sro Kwi 15, 2009 7:42 pm    Temat postu: re: Interpretacja wyników badania krwi Odpowiedz z cytatem

ok dzieki mam już wyniki badań które przedstawiają się następująco .

WBC 4.67 K/uL
NEU 2.08 44.7 %N
LYM 2.14 45.8 %L
MONO .317 6.78 %M
EOS .101 2.16 %E
BASO .028 .606 %B

rozmaz o ile sie nie myle jest pokazany następująco :
Podzielone 50
Kwasochłonne 7
Limfocyty 43
oczywiście nie wiem jak to interpretować i znowu prosiłbym o pomoc .
teraz niby już wszystko w normie ale w ubiegłym tyg. chorowałem i nie wiem czy wyniki sa na pewno miarodajne.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Medyczne MediWeb.pl -> Badania medyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: